0362 431 98 00
Etkinlikler

Robotik Kodlama

Robotik Kodlama

Yükselim Koleji olarak dünyada yenilikleri takip ederek, uyguluyor, öğrencilerimizi Maker Atölyeleri ile buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz Maker Teknoloji Fabrikasında robotlar, büstler, uçaklar, 3D tasarımlar, arabalar ve hayal ettikleri tüm ürünleri hayata geçiriyor; bilgisayar, teknoloji ve mühendislik gibi alanlarla tanışıyorlar. İlkokul kademesinde yaş grubuna özel hazırladığımız programlar ile öğrencilerimizin robotik, kodlama gibi çeşitli alanlarda Maker kültürünün temelini öğrenmesini sağlıyoruz.

Maker Teknoloji Fabrikasında İlkokul kademesinde öğrencilerimiz, Temel Elektronik ve Kodlama Atölyesi ile geleceğin dilinin algoritmik yapısını oyun formatında işlerken, elektronik dünyaya giriş yapıyorlar. Öğrencilerimiz, Makey Makey Atölyesi, Robot Tasarım ve Kodlama Atölyesi ile hayal güçlerini çalıştırarak üretebildikleri araçları kullanmayı öğreniyor, 3 Boyutlu Tasarım ve Ürün Geliştirmesi Atölyesi ile kendi projeleri için ürün prototipleri üretebiliyor. 

Yükselim Koleji olarak öğrencilerimizi yarının dünyasına bugünden hazırlıyor, dünyanın her yerinde başarıya ulaşabilecek ve farklılık yaratan bireyleri, 21. yüzyıl becerilerini destekleyen, yaratıcılık, inovasyon ve problem çözme becerilerini geliştiren Lego Robotik Programı ile yetiştiriyoruz. . 


Öğrencilerimiz anaokulu seviyesinden 12. Sınıfa tüm kademeler de, kendi yaş gruplarına uygun Lego Education ve Robotik setleri ile çalışarak kendi robotlarını tasarlama ve görevlendirme imkanı sağlıyoruz. İlkokul kademesinde öğrencilerimiz, Story Starter setleri ile yaratıcılıklarını geliştirdikleri çalışmalar yaparken WEDO setleri ile kodlayabildikleri robot tasarımlarını projeye dönüştürebiliyor. Her yıl Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Junior First Lego League Turnuvalarına katılan Sevinç Koleji öğrencileri, turnuva değerlerine uygun kazanımları elde ediyor. Öğrencilerimiz, yenilikçilik, yaratıcılık, ekip çalışması ve zaman yönetimi değerlerini, Lego Robotik projelerini tamamlayıp sunarak öğreniyorlar.


Neden Yükselim Koleji?

Yükselim Koleji deneyimli kadrosu, ödünsüz disiplin anlayışı ve akademik bilgisi ile hayallerinizdeki üniversite sandığınızdan daha yakın. Yükselim'in disiplin anlayışı ve özgün eğitim modelleriyle lise çağına gelen öğrencilerimiz için, artık başarı olağan bir sonuç haline gelir. Çünkü disiplinli çalışmayı alışkanlık haline getirmiş bir öğrenci için sadece hedef belirlemek, hedefe ulaşmak için yeterlidir.

Yükselim Koleji kadrosu, deneyimlerinin ışığında oluşturduğu disiplin anlayışını taviz vermeden uygular. Bu disiplinin temelinde var olan kural da dersin derste dinlenmesi ve eksiklerin anında giderilmesidir. Böylelikle sınavların sürpriz sonuçları ortadan kalkar; çocuklar, kendini bilerek ve değerlendirerek, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerler.

Yükselim Kolejin'de tam bilgi donanımlı, özbenliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek, araştırmacı bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.