0362 431 98 00

Online Bursluluk Sınav Genelgesi

Online Bursluluk Sınav Genelgesi

Sınavın Şekli ve Genel İlkeler

Sınavı Düzenleyen Kurum : Özel Çağdaş Bilime Yükselim Kolejleri  Ortaokulu Müdürlüğü

Sınavın Konusu : Bursluluk Sınavı

Sınavın Yapılış Şekli : Online           

Sınavın Amacı : Başarı Bursu

Sınavın Tarihi ve Saati : 4 ve 5. Sınıflar  31 Ocak 2021 Saat: 11.00

                                            : 6,7 ve 8. Sınıflar  07 Şubat 2021 Saat: 11.00

Sınava Katılabilecek Sınıflar : Samsun İlimizde tüm resmi/özel okullarda öğrenim gören 4-5-6-7 ve 8. sınıf öğrencileri

Online Sınav giriş numaralarınız telefonla iletişim kurularak tarafınıza bildirilecektir. Bilgilerinizin doğru ve güncel olması önem taşımaktadır. Aksi taktirde sınava girişiniz sağlanamayacaktır.

Sınavın Yapılacağı Sınıf ve Soru Sayıları:

SINIF

SORU SAYISI

SINAV SÜRESİ

4.SINIF

60

75 DK

5.SINIF

60

75 DK

6.SINIF

72

90 DK

7.SINIF

72

90 DK

8.SINIF

72

90 DK

 

  • Puan hesaplanırken 3 yanlış 1 doğruyu götürecektir.

Bursluluk Sınav Şartnamesi

  • Öğrencilerin kazandıkları burs/indirim sadece girdikleri okul/şube için geçerlidir.
  • Öğrencilerin kazandıkları burs/indirim miktarı 2021 - 2022 eğitim öğretim yılı için geçerli olacaktır.
  • Burs kazanan öğrenci; yemek, kırtasiye, servis, kıyafet, ders materyalleri vb. giderlerini kendisi karşılayacak. Özel Çağdaş Bilime Yükselim Kolejleri bu konularla alakalı herhangi bir katkıda bulunmayacak.
  • Burs kazanan öğrencinin; akademik olarak başarısızlığı, okul kural ve kültürüne aykırı tutum davranış sergilediğinde kazanmış olduğu burs iptal edilecektir.
  • Sınav başvurusunda yanlış bilgi veren ve sınav esnasında kimlik doğrulamada sorun yaşayan öğrencilerin sınav sonucu değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Özel Çağdaş Bilime Yükselim Kolejleri, eşitlik vb durumlarda gerek duyarsa öğrenciyi ikinci bir sınava çağırabilecektir.
  • Soru iptalleri olması durumunda hangi sınıf testlerinde soru iptali varsa derecelendirme, kalan netler üzerinden aynı usul ile hesaplanacaktır.
  • Özel Çağdaş Bilime Yükselim Kolejleri olarak bursluluk sınavı sonucunda verilecek olan burs yüzdelik oranlarında ki öğrenci sayılarının artırılma hakkı kurumda saklıdır.
  • Eşitliğin bozulmadığı durumda; Öncelikle Matematik neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda Türkçe neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda Fen neti fazla olana, bunun eşitliği durumunda İngilizce neti fazla olana onunda eşitliği durumunda Doğum Tarihinde yaşı küçük olana, onunda eşitliği durumunda puanları eşit olan tüm öğrencilere Burs verilir.

 


Neden Yükselim Koleji?

Yükselim Koleji deneyimli kadrosu, ödünsüz disiplin anlayışı ve akademik bilgisi ile hayallerinizdeki üniversite sandığınızdan daha yakın. Yükselim'in disiplin anlayışı ve özgün eğitim modelleriyle lise çağına gelen öğrencilerimiz için, artık başarı olağan bir sonuç haline gelir. Çünkü disiplinli çalışmayı alışkanlık haline getirmiş bir öğrenci için sadece hedef belirlemek, hedefe ulaşmak için yeterlidir.

Yükselim Koleji kadrosu, deneyimlerinin ışığında oluşturduğu disiplin anlayışını taviz vermeden uygular. Bu disiplinin temelinde var olan kural da dersin derste dinlenmesi ve eksiklerin anında giderilmesidir. Böylelikle sınavların sürpriz sonuçları ortadan kalkar; çocuklar, kendini bilerek ve değerlendirerek, hedeflerine doğru emin adımlarla ilerler.

Yükselim Kolejin'de tam bilgi donanımlı, özbenliği gelişmiş, problem çözme ve karar verme becerisi yüksek, araştırmacı bireyler yetiştirmek temel hedefimizdir.